دنیای موسیقی

دانلود رایگان کتاب آموزش ویولن ترجمه حمید زاهدی در سه جلد
تعداد بازدید : ۱۲۱۸۷ تا

دانلود رایگان کتاب آموزش ویولن ترجمه حمید زاهدی در سه جلد


دانلود رایگان کتاب آموزش ویولن در ۳ جلد

از مبتدی تا پیشرفته

ترجمه حمید زاهدی


ویولن ساز زهی و آرشه‌ای است. این ساز کوچک‌ترین عضو سازهای زهی آرشه‌ای است. برای نواختن معمولاً روی شانه چپ قرار می‌گیرد و با آرشه که در دست راست نوازنده‌است نواخته می‌شود. کوک سیم‌های ویولن از زیر به بم به ترتیب: می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم).

اصوات سیم‌های مجاور نسبت به‌یکدیگر فاصله پنجم درست را تشکیل می‌دهند. در این وسعت صدا ویولن قادر است تمام فواصلکروماتیک و کوچکتر از آن را اجرا نماید.

تاریخچه ویولون در اروپا به قرن ۹ میلادی باز میگردد.بسیاری معتقدند که ویولون نمونه تکمیل شده ساز رباب است . رباب سازی است که بعدها وقتی به اروپا آورده شد و تغییراتی در آن بوجود آمد به نام ربک در اروپا شهرت گرفت . برخی بر این باورند که ساز ویلن متعلق به یک امپراطوری هند در حدود ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد بوده‌است و برخی دیگر ریشه ان را در افریقا و حتی کشورهای عربی میدانند . فرمهای اولیه دارای سوراخی بودند که بر روی ساز قرار داشت اما بعدها این سوراخ از بدنه سازها حذف شدند و این ساز با چهار سیم سر اغاز ساز ویلن تکامل یافته در سالهای اینده شد. در اروپا از قرن ۱۱ به بعد ساز ویلن به صورت تکامل یافته دیده می‌شود. برخی ایرانیان بر این باورند که این ساز از ساز ایرانیکمانچه مشتق شده است.


کتاب خودآموز ویولن جلد اول ، دوم و سوم (راهنمای معلم وشاگرد) از سایت والس و ترجمه حمید زاهدی است.


برای دانلود رایگان هر سه جلد کتاب به صورت یکجا و در یک مجموعه بر روی لینک زیر کلیک کنید


دانلود دانلود کتاب


پکیج های ویژه

مجموعه کتاب های PDF

مجموعه آموزشهای تصویری گیتار